pátek 11. července 2008

Vytvořte si na YouTube účet s elegantním profilem

Poslední dobou se kolem portálu YouTube točí spousta zpráv pozitivních, ba i negativních. Za pozitivní lze pokládat vznik vlastního kanálu na YouTube pro 43. mezinárodní festival v Karlových Varech. Naopak špatnou zprávou je prohraný soudní spor se společností Viacom, který postraší kdejakého uživatele, co nahrál na Internet nelegálně hudbu a video.

Nyní se opět navrátíme k tématu jak si zvelebit účet na YouTube. Pro zvelebení je nutné být registrovaný a přihlášený. Google účet lze spojit s YouTube pomocí přihlášení na této adrese, čímž budete mít ve svém Google účtu i portál YouTube se stejnými přihlašovacími údaji.

Vylepšení vzhledu našeho účtu je po registraci vcelku jednoduchá záležitost, avšak nastavení vyžaduje drobné znalosti okolo fungování webu, a proto byl sepsán návod na naší komunitní síti s detailními radami, jak si pohrát s možnostmi YouTube, aby hrály v náš prospěch.

7 komentářů:

Unknown řekl(a)...

Ano, toto je všechno jasné, ale jak vytvořit hlavičku osobní stránky na youtube? Například: http://www.youtube.com/user/kviff (hlavička s nápisem Vary slouží zároveň jako odkaz). Tam nejde jen o pozadí.

Nebo jak vytvořit kanál pro odběr? (nemyslím RSS, ale subscribe).

Unknown řekl(a)...

Nahlédl jsem do výstupního kódu a zjistil jsem, že odkaz se přenáší pod kaskádovými styly třídou .profile-banner-box , takže kanály oficiálně spuštěné na YouTube mají širší rozhraní a mohou nejen přidávat několik málo nastavení, ale i definovat výstupní kódy patrně pomocí editoru, což je patrně z bezpečnostních důvodů na běžném profilu zamítnuto.

Bylo by technicky možné nahrát obrázek, který by měl ve svém kódu odkaz (Jako aplikace), ale samotné načítání by trvalo velmi dlouho, pokud to není nijak předem ošetřeno taktéž z bezpečnostních důvodů.

Web 2.0 ještě na YouTube nevládne :-/

Unknown řekl(a)...

Doplňující informace:

Subscride lze v horní části Channelu.

Unknown řekl(a)...

Ano, k subscribe se jde přihlásit na osobní stránce nahoře, ale jak udělat kanál ve svém profilu běžného uživatele? Nebo jde opět o nastavení pro VIP?

Unknown řekl(a)...

Pro tuto možnost je nutné mít hodnost GURU, já jsem například DIRECTOR, což je o stupeň nižší skupina, patrně vyšší hodnost i s touto možností je až u GUGU hodnosti.

Unknown řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.
Unknown řekl(a)...

Nech sa páči detailný Video Návod, ktorý Vás prevedie celým procesom registrácie aj verifikácie. Pozrite si:
Ako si SPRÁVNE založiť účet na YouTube a vylepšiť svoj YouTube kanál hneď od začiatku (Video Návod)