sobota 12. července 2008

Jak dostat IFRAME do Google Sites?

Řada uživatelů si stěžuje na restrikce editoru stránek Google Sites (podobně jako ve starším Google Page Creator), který některé konstrukce kódu maže. Obejít tyto restrikce je v případě IFRAME poměrně snadné pomocí iFrame Gadget, který vložíme do stránky pomocí volby v nabídce v editoru stránky Sites Insert/More..., a poté do formuláře pro vložení zadáme URL stránky, kterou chceme do stránky Sites vložit. Tento gadget funguje jako jednoduchý kontejner. Podle názvu můžeme iFrame Gadget mezi gadgety vyhledat:Výsledek vyhledávání vidíte zde:Po výběru iFrame Gadget pak stačí do formuláře stačí zadat jen titulek a URL:Výsledek našeho příkladu naleznete v Sites Publikování s Google:

5 komentářů:

nina řekl(a)...

Chtěla bych si do stránek vložit G Talk. G Talk nabízí kód, který mohu zkopírovat a vložit do stránek. Gadget na IFRAME po mě chce URL. Múžete mi prosím poradit?

Janek Wagner řekl(a)...

Anusko, Gtalk se dá vložit do stránky Sites přímo jako gadget bez vkládání kódu volbou v editoru stránky Vložit-Další... a pak do nabídky gadgetů zadat do vyhledávání "Gtalk". Hned na prvním místě je http://www.google.com/ig/modules/googletalk.xml a pak stačí jen klikat...

Anonymní Gtalk jako na stránce http://sites.google.com/a/gug.cz/publikujeme-s-google/ je URL.

Anonymní řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.
Anonymní řekl(a)...

Potřebovala bych vložit do google-sites html kód - jedná se o skype button. Iframe gadget po mě chce URL, jak to můžu obejít?

Janek Wagner řekl(a)...

Pokud to je HTML kód, tak by neměl být problém si udělat vlastní gadget ;-) Ale ze stávajících gadgetů si nevyberete viz http://www.google.com/ig/directory?q=skype&root=%2Fig&dpos=top ?