pondělí 14. července 2008

Co se dělo u Googlu ... od 7. července do 13. července 2008

Google Browser Sync je rozšíření do Firefoxu, které umožňuje synchronizovat záložky a další nastavení prohlížeče. Google nedávno oznámil, že v jeho vývoji nebude pokračovat, ale nyní uvolnil jeho zdrojové kódy.

Google Sites Blog přinesl zprávu o dlouho očekávané změně: standardní URL stránek ve službě Sites v Google Apps v současné době vypadá http://sites.google.com/a/example.com/site-name, nyní si můžete nastavit na adresu na vaší doméně. Tedy například http://www.example.com nebo http://wiki.example.com.

Rapíci a další jsou na kanálu YouTube Living Legends:Lively je nový 3D virtuální chat (plug-in pro prohlížeče je zatím k dispozici jen pro MS Windows), přijďte mezi nás!Official Gmail Blog přinesl zprávu o novince, která umožňuje uživatelům služby Gmail kontrolovat přístup k jejich e-mailovému účtu. Ve webovém rozhraní služby Gmail je v patičce stránky informace o poslední aktivitě na účtu.

Google uvolnil jako open source Ratproxy, který používá k testování webových serverů například pro zranitelnost proti útokům cross-site scripting.

"V červencové aktualizaci snímků v populárním programu Google Earth došlo na výrazné zkvalitnění map České republiky, Maďarska a Slovenska. Při přiblížení tak místo nic neříkajících fleků vidíte letecké snímky v už docela zajímavé kvalitě.", napsal Jiří Macich ml. na svém Blogu počítačového nadšence.

Žádné komentáře: