pátek 27. června 2008

Vyzkoušejte si Blogger in draft!

Služba Blogger je již letitá a řada jejích funkcí ve srovnání s novějšími službami i konkurencí poněkud zaostává. Pokud si chcete vyzkoušet vývojovou verzi, zkuste Blogger in Draft. Většina uživatelského rozhraní nové verze je již lokalizovaná a na první pohled je vše přehlednější:
Změnil se editor, kde je nyní nově například korektní vkládání obrázků na místo kursoru:
Práce s obrázky odpovídá nyní zhruba editoru Google Sites, äle další funkce z něj bohužel zatím chybí.
Další novinky naleznete v článku Blogger.com: blogovací systém Googlu s novými funkcemi. Vyzkoušejte si vývojovou verzi Bloggeru a napište do komentářů vaše nápady a připomínky!

9 komentářů:

Unknown řekl(a)...

Konečně novější verze ovládacího panelu, už jsem si myslel, že vývojáři zaspali dobu, ale pořád tam je řada nedomyšleností, jako třeba v title je výraz:text, čímž myslím, že nejsou vedeny mezery oproti originálu a samotný editor stále využívá neefektivní style, který jako náhradní element tříd a identifikátorů kaskádových stylů se pro řadu funkci nehodí a vyhledávač nerozezná důležitý text od obyčejného, pokud není psán přímo HTML kód.

George řekl(a)...

hledám zkušenosti, mám 3 blogy a už jsem si zvykl, zdá se ,že přechod je jednoduchý, umístění obrázků na místo které si vyberu mě zajímá...asi do toho půjdu!

Anonymní řekl(a)...

Problémy pro uživatale jsou způsobeny také nepřesným překladem aplikace do české verze. Např. v horní stabilní liště vyhledávání nazvané "hledat blog" vyvolává u čtenářů dojem formuláře k vyhledávání celých weblogů. Mělo by asi být přeloženo "hledat v tomto blogu" nebo "hledat zde". Nehledě na chyby přímo v aplikaci

Anonymní řekl(a)...

Nechybí možnost uploadu videa na stránku? Občas bych to potřeboval, i když je Google Video Panel, který je dobrý, jednotlivé video potřebuji také.

Anonymní řekl(a)...

Dobrý den, jak mohu "zapnout" Draft verzi na stávajícím blogu??
Děkuji

Unknown řekl(a)...

Dobrý den, Blogger in Draft aktivujete přímo na URL http://draft.blogger.com/home , kde zaškrtnete políčko "Nastavit službu Blogger in Draft jako můj výchozí panel."

Raškin řekl(a)...

Ano, to jsem udělal, ale žádné Hodnocení článků a ani Komentáře pod článkem tam nemám. Děkuji za odpověď.

Raškin řekl(a)...

Ještě mi prosím poraďte, jak mohu změnit TITLE článku - mrší to názvy nadpisů z diakritikou. Děkuji

George řekl(a)...

také se zdráhám to nastavit jako hlavní panel aplikace, je to lepší?
Jsou už někde publikovány zkušenosti?
Blogger.com se lépe publikuje ve FF.