neděle 22. června 2008

Jak stahovat více fotografii z PicasaWeb najednou

Jistě se většině uživatelů zachtělo ukládat fotografie na Internet a to především z toho důvodu, že nad pevným diskem vždy visí Damoklův meč a nahrávat fotografie na jiná media se vskutku jak časově, ani cenově nevyplatí, když je tu Internet a možnost, kam si ukládat fotografie zdarma a to hned několikrát zálohované po celém světě.

Google také poskytuje možnost sdílet nahrané fotografie na službě PicasaWeb Google jak soukromě, tak i na pozvánky jen pro vyvolené, nebo čistě veřejné shlédnutí. PicasaWeb Google vznikl jako webové prostředí, které pracuje s programem Picasa, což je uživatelsky přívětivý správce fotografii, avšak jednu malou věc ještě neumí a to je možnost stáhnout si celé album do počítače, popřípadě jen vybrané fotografie.

Sám jsem tímto problémem trpěl, načež jsem v celku našel dobrý lék a tím je Picasa Webalbums Assistant. Jde o aplikaci napsanou v jazyce Java, pro kterou je si nutné z oficiálních stránek Java.com stáhnout program, který aplikaci spustí. Picasa Webalbums Assistant je velmi jednoduchou a přívětivou aplikaci, která usnadní stahování fotografii jak s pozvánkou, tak i bez ní přímo z PicasaWeb Google.

Máte-li zájem stáhnout si tuto aplikaci, lze jí získat na Google Code, pakliže si nevíte rady, jak s aplikací pracovat, shlédněte tento návod na naší komunitní síti, nebo prostřednictvím videa na YouTube i s komentáři.

Žádné komentáře: