pondělí 16. června 2008

Co se dělo u Googlu ... od 9. do 15. června 2008

Google se letos stal oficiálním partnerem konference Systémová integrace, jejíž 16. ročník proběhl na pražském Žofíně. Na akci produktový manažér Google Enterprise David Armstrong přednesl představu Google o aplikaci některých internetových trendů do firemního prostředí, konkrétně uvedl produkt Google Search Appliance (GSA). Jeho prezentaci s názvem „The Search for Simplicity: Applying the Google Experience to your Business" pak doplnil Jan Matuš ze společnosti AutoCont, který se podílel na implementaci GSA do informačního systému Ústavního soudu v Brně.

Pokud je na webové stránce zdlouhavé intro, tak nyní máte možnost ho přeskočit již ve výsledcích vyhledávání Google, kde se vedle odkazu s titulkem stránky objeví volba Přeskočit úvod.

Služba Google Trends zobrazuje vývoj četnosti vyhledávání konkrétních klíčových slov v rámci Google. Google Trends nabízejí také možnost srovnání pro více různých klíčových slov a spojení, možnost regionálního omezení či export výsledků do CSV.

Google Gears 0.3 nyní podporují i prohlížeč Firefox 3.

S pomocí Google Custom Search Engine (CSE) vytvořil Google Co-op vyhledávač ve všech oficiálních blozích Google.


Dokumenty Google nyní fungují i jako úložiště a prohlížeč souborů formátu PDF, lze do nich nahrát soubory PDF o velikosti až 10 MB z počítače nebo až 2 MB z webu.

Firmy Yahoo a Google uzavřely dohodu o spolupráci při prodeji reklamy na internetu.

Žádné komentáře: