pondělí 2. června 2008

Co se dělo u Googlu ... od 26. května do 1. června 2008

Blog Google ČR přinesl dobrou zprávu pro všechny majitele telefonů běžících na Symbianu a na Windows Mobile: přichází nové Mapy Google pro mobilní telefony (verze 2.1) pár týdnů po uvedení tohoto produktu na český trh.

Google Operation System informoval o drobném vylepšení textového editoru z online kancelářského balíku Google Docs. Z nově přidané nabídky Zobrazit lze přepnout z režimu základního webového zobrazení na zobrazení s pevně danou šířkou stránky, tedy jako u desktopových textových editorů.

Pokud jste někdy chtěli použít JavaScriptové knihovny jako jsou script.aculo.us, prototype, jQuery, MooTools nebo Dojo, ale nemohli si je nahrát na web či měli problémy s jejich správou, problém je vyřešen: Google je nyní hostuje. Podrobnosti naleznete v článku Alexe Chitu Google Hosts Popular JavaScript Libraries na blogu Google OS.

Společnost Google v úterý oznámila dostupnost Google App Engine pro všechny zájemce. App Engine umožňuje vývojářům vytvářet webové aplikace na stejné infrastruktuře, jakou používá Google. Více než 150000 vývojáři se v průběhu uplynulých 6 týdnů zapsalo na čekací listinu. Další informace o službě Google App Motor jsou k dispozici na http://code.google.com/appengine/.

Happy birthday, Google Gears! Offline podpora online aplikací byla uvedena již před rokem, zatím je použita v těchto aplikacích:

Aktuální novinky mezi produkty Google a mezi mashupy se snažíme průběžně zachytit na paralelním blogu GUG.cz - Zážitky a zkušenosti s Google, stále se totiž něco děje!

Žádné komentáře: