úterý 10. června 2008

Co se dělo u Googlu ... od 2. do 8. června 2008

Jedna z nejčastějších otázek, kterou jsme dostávali od uživatelů, zněla: "Kdy bude Google Calendar v češtině?" Konečně v úterý mohl Filip Hráček na blogu Google ČR odpovědět: Teď. :)

Víme, proč Google změnil ikonu v adresním řádku - tak se chlubil server Živě.



TechCrunch přinesl článek Google Launches Hosted Site Search; Not Ditching Mini After All o rozšířené vyhledávací službě pro korporátní zákazníky Google Site Search. Ta umožnuje firmám využití individuálně nastavených vyhledávacích služeb Google pro jejich website. API služby umožňuje například modifikaci vzhledu nebo je možná definice vlastního slovníku...

Google Finance přinášejí informace o akciových trzích, nyní jsou přehledy s informacemi v reálném čase.



AdWords Editor
, program pro pohodlnější vytváření a správu AdWords kampaní, se v pátek dočkal své šesté verze, stručný popis přináší opět Filip Hráček a blog Google ČR.

Návratem ke kořenům uživatelského rozhraní je Goosh.org, neoficiální rozhraní Google, kde můžete zadávat příkazy službám Google ve stylu příkazové řádky unixového shellu.

Petr Krčmář na Root.cz informoval o oficiálním vydání Google Gadgets pro Linux. Jedná se o velmi důležitou součást Google Desktop, která umožňuje používat užitečné malé aplikace a vytváří pro ně vlastní platformu. Zdrojové kódy jsou distribuovány pod licencí Apache software license.

Žádné komentáře: