pondělí 23. června 2008

Co se dělo u Googlu ... od 16. do 22. června 2008

V pátek 20. června v 15:21 tomu bylo přesně rok, co Lukáš s Táňou (tehdy komplet českého Googlu) odstartovali Google Blog ČR prvním příspěvkem.

V úterý 17. června byla spuštěna registrace na celosvětovou soutěž programátorů Google Code Jam 2008 na adrese http://code.google.com/codejam. Programátoři v soutěži mohou prokázat své schopnosti, dovednosti, tvořivost a vynalézavost při řešení řady problémů. 500 úspěšných soutěžících získá úhradu cesty na semifinále pořádaná regionálními kancelářemi společnosti Google, stovka nejúspěšnějších pak bude pokračovat ve finale v centrále Google v Mountain View.

Google Browser Sync, který umožňuje v prohlížeči Mozilla Firefox synchronizovat mezi počítači otevřené panely a sdílené záložky nebude nadále podporován. Pro Firefox 2 bude provozován do konce roku 2008 a pro Firefox 3 již nebude vyvíjen upgrade. Zprávu přinesl blog Google Operating System v článku Google Browser Sync To Be Discontinued.

Pokud chcete ovlivnit podobu přednášek a workshopů pořádaných v ČR, od pondělí 16. června do konce června máte možnost odpovědět v anketě GUG.CZ! Hraje se dokonce o ceny: tři výherci dostanou USB reproduktor Google a minimyš Google (pravidla soutěže).

Žádné komentáře: