pátek 23. května 2008

Remember The Milk

Lukáš Halm z 1. ročníku gymnázia EDUCAnet v mém kurzu připravil následující recenzi úspěšného mashupu:


Jedná se o web 2.0 aplikaci, sloužící především pro správu úkolů.
Organizace úkolů je poslední dobou velmi oblíbená a žádaná, pojďme si tedy něco málo o Remember The Milk (dále jen RTM) říct.

Určitě jednou z nejdůležitějších věcí při správě úkolů je jejich organizace a uspořádání tak aby jsme svůj úkol vždy našli a vždy se zobrazoval kdy potřebujeme. K tomu nám RTM umožňuje aplikovat množství nastavení na náš úkol. Úkoly je možné označovat podle tzv. TAGů, zařazovat do skupin, k jednotlivým kontaktům, nechybí ani možnost nastavení opakování a důležitosti (priority), dokonce je i možné k úkolu přidat odkaz na mapě.

Možnosti nastavení úkolu.

I cestu pro mléko je třeba řádně naplánovat.

Mezi věci, které potěší zejména uživatelé Gmailu, patří zejména integrace RTM s prostředím Gmailu. K tomu nám postačí stáhnout jeden doplněk a následně ho v Gmailu aktivovat. Tato integrace je velmi příjemná, především z důvodů že nemusíte chodit daleko, aby jste si mohli poznamenat váš úkol.

Ukázka propojení s Gmailem.

Domovské rozhraní pro Remember The Milk

Mezi věci s tímto spojené bezesporu patří i automatické přidání úkolu u mailů, označených hvězdičkou. Například, pokud dostaneme mail od svého kamaráda, se vzkazem "Stav se, probereme to osobně", označením se vám automaticky přidá do seznamu úkolů.Přesun označených mailů do seznamu úkolů.

Kromě Gmailu je RTM synchronizován také s Google kalendářem, kde se vám úkoly zobrazují nahoře pod každým dnem. Na úkoly lze být upozorňován mnoha způsoby a to zajisté pomocí mailu, dále pak zasláním SMSky nebo jako zprávu na IM.


Zobrazení úkolů v podání Google Calendars
.

Na závěr bych chtěl jen říct organizace času a úkolů nikdy nepatřily mezi moje silné stránky, avšak s RTM, kdy opravdu můžu propojit a směrovat vše do jednoho místa, se tyto věci staly již nedílnou součástí mého denního života.

Odkazy z článku:
Remember The Milk
Doplňek pro Gmail
Integrace s Google Calendar

Žádné komentáře: