neděle 11. května 2008

Kalendáře - zkroťme čas, zorganizujme ho!

Buďte zdrávi!

Snad víc, než rozhlodané dráty od osmáka Karla sem tam rušící připojení k netu, mě rozčiluje neschopnostorganizace volnýho času mezi skupinami mých přátel a příbuzenstvem a, nečekaně, mnou. A právě před prázdninama je takový domluva hrozně důležitá, přec!
Tak mě napadlo, že třeba na gůglu něco ku pomoci najdu.
Po napínavém proklikávání stránek podobných - dle mé znalosti jazyka anglického - podobných tématu sdílení kalendáře, jsem zkusila poslední možnost, Gmail.
A ozvalo se cvak!
...vlastně ne, nejsme totiž v detektivce. Počítač pořád stejně spokojeně vrněl a pomaloučku načítal data.
Když se totiž přihlásíme na své uživatelské konto, do Gmailu, hned druhou možností nahoře vlevo je Calendar. Ničeho se nebojíme a jdeme do toho!
Odměnou nám budiž brzy čistý kalendář, celý pěkně k našim službám.
Začněme hned vytvářet! V "Add" vybereme "Create a new calendar", kde po nás chtějí vědět, jak se náš kalendářik bude jmenovat, jak popíšeme jeho budoucí náplň a kde se nacházíme. O něco níž máme zase napsat, s kým máme v úmyslu kalendář sdílet. Můžeme naklikat vícero e-mailových adres, to je na nás. Jak se dostaneme dál přes "Create calendar", pustíme se přímo do plánování. Stačí totiž kliknout na políčko námi, vzhledem k požadovanému dni a času, vybrané a zapsat do nabízené kolonky zprávu dle chuti a zmáčknout "Create Event".
Nelíbí-li se našemu estetickému cítění barva písma, můžeme vzbrat z nabídky vlevo jinou. Ta se nás pak bude držet a oddělovat naše návrhy a plány od těch ostatních.
Tímto způsobem si jich můžeme vyrobit spoustu, dle libosti.
Já mám zrovna značně pomalej počítač, že by snad i bylo časově úspornější se s kamarády sejít a vše domluvit na místě, ale pro praktičtější z vás je tento způsob k nezaplacení. Doufám, že vám pomůže se nezbláznit, čemuž musí čelit čím dál více lidí kolem mě. Čím to bude...?
Loučím se. Modem v duši, drazí!

Žádné komentáře: