středa 28. května 2008

Google hostuje oblíbené JavaScriptové knihovny

Pokud jste někdy chtěli použít JavaScriptové knihovny jako jsou script.aculo.us, prototype, jQuery, MooTools nebo Dojo, ale nemohli si je nahrát na web či měli problémy s jejich správou, problém je vyřešen: Google je nyní hostuje. Podrobnosti naleznete v článku Alexe Chitu Google Hosts Popular JavaScript Libraries na blogu Google OS.

3 komentáře:

Jan Šeda řekl(a)...

Tohle mi trochu uniká význam. Jako hostovat videa na YT, ok, ušetřím prostor. Ale když mi nepojede web, tak nebudou potřeba ani moje JS a pokud mi pojede web, budu si to stejně raději hostovat sám. Možná ale je to jak naprostou kravinou se zviditelnit, ala static maps :)

Janek Wagner řekl(a)...

Tohle řešení má podle mne několik výhod: za prvé není nutná aktualizace knihoven, tu zajistí Google Code, za druhé se takto dají obejít omezení některých free hostingů. A v neposlední řadě Google Code konkuruje zavedeným úložištím kódu ;-)

Radek řekl(a)...

Hm, tak to je presně nevýhoda, co bych nikdy něpřipustil, protože Google bude aktualizovat kód, ale to nikdo nesmí udělat dokud aplikace neprojde QA a nezjistí se, že nová verze knihoven je kompatibilní s aplikací. Kromě toho často se vývoj rozchází s aktuální verzí frameworků (javascript nebo java a další) a přeskakuje se několik verzí, protože jinak se prodražuje vývoj díky časté QA kontrole. Takže to je hloupý postavít správu frameworku na nějaké třetí straně a nemít nad ní plnou kontrolu. Třeba u Ajax knihoven stačí malá změna a aplikace nebude korektně fungovat. Podle mého názoru je to nesmysl a souhlasím s tím, že to je nevhodné řešení.