neděle 11. května 2008

Co se dělo u Googlu ... od 5. do 11. května 2008

Společnost Google Česká republika vyhlásila v úterý soutěž Moje mapy, která má kromě jiného ukázat, že v rámci rovněž v úterý uvedené inovované české verze služby Mapy Google si může kdokoliv snadno a rychle vytvořit svoji vlastní interaktivní mapu. Přečtěte si komentující články v českých médiích!


Google začal podporovat teprve před měsícem uvolněný standard Unicode 5.1, zajímavý je v této souvislosti graf vývoje poměru užití jednotlivých kódů na Webu, zveřejněný na Official Google Blogu.

Na českém webu vzbudila největší pozornost česká podpora v Google Translator:
... a desítky dalších blogspotů.

Na anglické stránce vyhledávače Google naleznete výzvu k podpoře obětí cyklónu v Barmě:Služba Orkut ohlásila zvýšení limitu z dosavadních 50 uložených fotografií na 10 000!!! Fotografie mohou mít velikost až 10 MB, tedy teoretický prostor pro uživatele je až 100 GB. Přitom v Picasa Web Albums se za 150 GB platí $250 ročně. Málokdo má sice digiťák s 10MB fotografiemi na výstupu, ale za jak dlouho nacvakáte 10 000 fotek?

Prezentace v Dokumentech Google mohou mít nyní výstup pro vložení do webových stránek ve třech rozměrech, jeden nejmenší evidentně nestačil:

1 komentář:

Unknown řekl(a)...

S prostorem na Orkut to vážně přehnali, reálně asi ani nikdo nepočítá, že by nahrála nějaká osoba takové množství fotografií.

Hold i administrátoři se někdy opijí do němoty a pak jim vedení dovolí dělat šílené změny. ;-)