pondělí 26. května 2008

Co se dělo u Googlu ... od 19. do 25. května 2008

Novellem sponzorovaný projekt OpenSUSE má v rámci Google Summer of Code 2008 financovaných celkem 10 projektů. Mezi mentory naleznete i česká a slovenská jména.

Nová služba Google Health umožňuje uživatelům jednoduše ukládat a spravovat své zdravotní informace zdarma v datových centrech Google.

Nyní jsou Google Sites k dispozici každému majiteli Google Account. Jde o robustní redakční systém typu wiki, který umožňuje do stránek vkládat kromě obligátních textů (WYSIWYG editor je samozřejmostí) a obrázků i nejrůznější objekty či miniaplikace, nazývané gadgety, To vše na URL http://sites.google.com/[jmeno-stranky] s plnohodnotným systémem pro spolupráci uživatelů a správu revizí.

Vedoucí českých vývojářů Googlu v Krakově Jan Šedivý prozradil serveru LUPA.CZ, že tajemství PageRanku je jednoduché i geniální zároveň. Čeští programátoři jsou podle něj velmi šikovní, ale málokdo se z Česka dokáže prosadit celosvětově. Uznává však, že české internetové firmy dělají svoji práci velmi dobře.

Google Docs nyní zobrazuje textové dokumenty jako stránky, volba je dostupná v nabídce Zobrazit.Aktuální novinky mezi produkty Google a mezi mashupy se snažíme průběžně zachytit na paralelním blogu GUG.cz - Zážitky a zkušenosti s Google, stále se totiž něco děje!

Žádné komentáře: