neděle 6. dubna 2008

Co se dělo u Googlu ... od 31. března do 6. dubna 2008

Stihli jste to? Já ne... Já jsem to projela na plné čáře, prostě jsem to prošvihla a budu toho nadosmrti litovat. Google oznámil, že v rámci nového projektu Virgle se chystá během příštích dvaceti let provést první vlnu osídlení Marsu a já zmeškala termín odevzdání vstupních požadavků. Ostatně byl na to jen jeden den - 1. dubna 2008... A tak teď jen závistivě projíždím videa, která v onen památný den poslali ti šťastní, z kterých si Google pak vybere... a já zůstávám doma...
Naštěstí jsem docela pohodář a tak mě lehce utišila zpráva, že Google Česká republika v tentýž den pustila nový produkt - Google Turtle. "Želva" Google hledá rozvážným tempem a k výsledku vyhedávání namaluje ještě impresionistický obraz a napíše krátkou esej. Konečně vítaná změna, spěchu a s ním souvisejícímu stresu je třeba vzdorovat. O kulturním přínosu snad ani nemluvě!
Ono se toho po celém Google světě dělo na "apríla" docela dost - pokud vládnete angličtinou, podívejte se sem. Byl to výživný den, jako každoročně.

Ovšem v poslední době se v médiích často propírá nadcházející olympiáda v Číně. Olympijský oheň trochu dobrodružně cestuje po světě - můžete ho sledovat v Google Maps, nebo i v Google Earth.

O tom, že v brzké době bude možné i u nás používat webovou kancelář Google Docs i bez připojení na internet, jsme už psali. Možná máte stále nejasnosti o tom, jak Google Docs fungují a v čem vám mohou pomoci. Možná vám vyhovují názorné ukázky a angličtina vám nedělá problém. Pak se podívejte se do komunity uživatelů Google Docs na YouTube. Najdete tam řadu videonávodů.

Pokud používáte osobní titulní stránku iGoogle a hledáte si zajímavé "gadgety", mohlo by vás zajímat, že udělat si gadget pro svou organizaci či firmu je teď mnohem jednodušší. Můžete tak v tomto mini-bilboardu prezentovat svou činnost či nabídku, použít ho na vlastní stránce a připojit ho i k ostatním Google gadgetům. Vaši klienti si gadget umístí na svou iGoogle stránku a mají vždy čerstvé infomace o vašich aktivitách a snadno se dostanou na vaše webové stránky.

V posledních dnech otevřel Google zkušební verzi Google Apps Engine, který vývojářům umožní psát webové aplikace a využít jakési stavební bloky, které Google používá ve svých vlastních aplikacích. Zatím běží jen pro omezený počet 10.000 zájemců, kapacita je prozatím naplněna, ale i po ostrém spuštění bude tento vývojový základ zdarma.

Žádné komentáře: