čtvrtek 17. dubna 2008

Miluju internet a tichý večer s Docs

Mám kolegu v práci. Tedy: je to kolega trochu „virtuální“, žije totiž na druhém konci republiky a přestože není takový blázen do netu jako já, pracujeme spolu obvykle statečně přes chat na skypu a také po mailu.
Minulý týden jsme se sešli v daný čas, on tam, já tady. A on navrhl, že dáme dohromady takovou důležitou strategii čehosi. On měl kus, já měla kus, mnohem větší kus ještě chyběl. Nebyli jsme ani domluvení, jak by to mělo vypadat. Měla nás čekat hodinka, či dvě, kdy bychom si vyměňovali mailem verze dokumentu, jeden na druhého čekali, domlouvali se na postupu a potřebných změnách…

A tak jsem navrhla jiný způsob.

V Google Docs jsem udělala dokument, naznačila v něm osnovu a pustila ho tam jako spoluautora A tak jsme oba společně ve stejnou dobu pracovali na tomtéž textu, který visel kdesi v kyberprostoru.

Pchá, to známe, to je normální, řeknete si možná. No ano, i já jsem si myslela, že to pro mě je úplně normální. Ale asi přece jen není.


Přátelé, já vím, že to nebylo magickou zázračností Google Docs ;-). Možná spíš tím, že byl tichý večer a hrála mi k tomu hudba. A tím, že společná práce na tomtéž dokumentu, přestože můžeme být kus světa od sebe, je pro nás stále něčím novým. Psala jsem a sledovala, co přibývá od něho. Jeden z nás něco naznačil, druhý to doplnil. Měla jsem intenzivní pocit pohody, skoro až opojení, jak to výborně jde a jak nám roste pod rukama dokument, který bychom si jinak zoufale proháněli mailem.

Miluju internet!


3 komentáře:

MAILA7 řekl(a)...

No popravdě řečeno nevím o jiné službě, která by toto také umožňovala, a ni jsem po ní nepátral - proč taky.

Díky Googlu a jeho dokumentům, se nám tak otevírají nové možnosti tvorby.

Sám jsem zatím neměl možnost takovou funkci vyzkoušet, ale to neznamená, že jí nemohu fandit a podporovat, když vím, že uživatelé jsou s ní spokojeni. Až přijde ta šance, už budu vědět kam šáhnout ;)

Sara řekl(a)...

Ano, pokud je třeba spolupracovat na nějakém textu, ať už off nebo online, je to výborná věc.

nina řekl(a)...

Mě Docs okouzlily také. Zejména mě, kromě výše uvedeného, fascinuje, s jakou lehkostí se mi k té spolupráci daří "vtahovat" ostatní. Podobné zkušenosti mám i s dotazníky (formuláři), webovými alby. To, na co bychom si netroufli, protože máme pocit, že je to příliš složité, najednou jde. Pravděpodobně ne se všemi myslitelnými vymoženostmi, ale jde to. Jj, jsem z toho trochu dojatá :-).