neděle 20. dubna 2008

Co se dělo u Googlu ... od 14. do 20. dubna 2008

Společnost Google nabízí 10 milionů dolarů programátorům, kteří vytvoří zajímavé aplikace pro její rodící se platformu Android. V rámci vývojářské soutěže, která při této příležitosti byla vyhlášena, se sešlo 1 788 projektů od programátorů z více než 70 zemí.

Google hospodaření za IQ/2008, online reklama na Webu má úspěch a akcie pěkně stoupají. píše Cayman na svém blogu. Lidovky.cz si také pochvalují: Americká internetová společnost Google vytvořila v prvním čtvrtletí čistý zisk 1,31 miliardy dolarů (asi 20,6 miliardy Kč), což je meziroční nárůst o 31 procent.

Služba Google Video se dočkala nové podoby uživatelského rozhraní. Zatím však Google jasně protežuje své obě videoslužby a jen výjimečně na Google Videu narazíte na obsah, který by nebyl uložen u něj. Částečně to může být jen důsledkem prostého faktu, že YouTube online videu dominuje, někdy to však tak snadno vysvětlitelné není a zdá se, že Google pozice YouTube navyšuje i uměle. Typicky existují videa, která byla jako první, originálně na Metacafe či jinde, mají zde mnoho zhlédnutí a v Google Videu přesto vyleze výše jeho kopie na YouTube s pár zobrazeními, píše David Antoš na Bombablogu.

Google implementoval do své služby Google News, u nás známé pod názvem Google Zprávy, zajímavou funkci, která detekuje citace osobností ve článcích zpravodajských portálů.

Lidovky.cz píší: Nová verze populárního mapového programu Google Earth přináší nejenom opravy chyb, ale mnoho vylepšení týkajících se především vizuální stránky.

Open Geospatial Consortium přijalo Keyhole Markup Language (KML) jako standard. KML je jazyk Google založený na XML určený k popisu elektronických map.

Žádné komentáře: