neděle 9. března 2008

Co se dělo u Googlu ... v týdnu od 3. do 9. března 2008

Vítám vás u historicky prvního přehledu událostí, které rozhýbaly Google světem v uplynulém týdnu.

Vraťme se především o více jak týden zpátky ke zprávě o spuštění Google Sites, služby pro týmovou spolupráci. Google Sites se řadí do skupiny Google Apps, tedy aplikací, které slouží firmám, organizacím, či skupinám jako základní komunikační kanál a jako prostředek pro spolupráci online. Google Sites vám pomohou vytvořit síť stránek a sdílet je s někým dalším, v rámci skupiny, či s jednotlivci. Na jednom místě můžete společně pracovat na dokumentech, tabulkách a prezentacích, můžete používat společný kalendář, shromažďovat soubory, odkazy, vytvářet databáze... Přičemž stále máte plnou kontrolu nad tím, kdo k vašim informacím má přístup a kdo provedl jaké změny.

Official Google Blog uveřejnil první ze série článků o historii vyhledávání na internetu. A o tom, jak Google pracuje s daty, posbíranými o chování uživatelů, jak tato data pomáhají vylepšovat vyhledávací algoritmy tak, aby výsledek hledání byl co nejvíce užitečný běžnému uživateli.
Tamtéž se můžeme dočíst o "teleportaci". Když napíšete do vyhledávácího řádku název stránky, kterou hledáte, objeví se výsledcích hledání hned nahoře. Nemusíte si tedy lámat hlavu s případnou koncovkou .com, .net a podobně. Ale tento teleport jde ještě dál. Umí najít na hledané stránce nejčastěji vyhledávaná témata a nabídne vám je taktéž. Dost pravděpodobně hledáte právě jedno z nich.

Další velkou zprávou je spuštění aplikace, která synchronizuje Google kalendář s kalendářem v MS Outlook - Google Calendar Sync . Přidáte-li událost do kalendáře v Outlooku, přenese se i do Google kalendáře a naopak. Šikovná věcička.

Blog Google Česká republika přináší dále zprávy o soutěži o nejlepší český gadget pro iGoogle. Soutěžní gadgety (tedy miniaplikace pro vaši personalizovanou úvodní stránku iGoogle) si můžete vyzkoušet a poslat jim hlas v komentářích k článku.

Žádné komentáře: