čtvrtek 6. března 2008

Střídavě fialová žárovka bliká 2: Google?! - zúčtujeme spolu

Můžeme pokračovat?

...Jak víte, když bych vám teď napsala, že to není nic složitého, těžko byste mi po výše popsaných vlastních zkušenostech mohli věřit. Na druhou stranu vás přece jen musim nějak motivovat, no ne? Tak tedy : Není to nic složitého! – máte-li k tomu mě :)!

Inu, jako první si udělejme čaj/kafe/kakajko (rozhodujem se podle gusta a věku, že.) a pusťme si k tomu oblíbenou mňůzik.
Až vlny klidu proplují naším okolím a dostatečnou koncentrací vytvoří zónu pohodlí, můžeme teprve přistoupit k samému jádru čokla (vegetariáni a milovníci zvířat si vyberou jiné jádro).

Nepovinná položka: nádech, výdech – dramaticky a procítěně.

Tyto první tři kroky si dobře zapamatujeme, protože s nimi budeme pravidelně začínat.

Na googlu si přes „sign in“ vpravo nahoře zajdeme na stránku „google accounts“ – tedy velice neuměle přeloženo jako ‚Gůglovská konta/účty‘. Klikněmež na „create an account now“, neb to je právě to, co chceme provést; vytvořit si konto, a to HNED!
Před sebou máme první formulář. Ničeho se nebojíme a dle pravdy odpovíme na zde položené otázky (ani bytosti se skrytou identitou ani za školou právě dlící studenti ani světově hledaní dealeři se nebojí případného odhalení, tolik toho po nás na googlu zase vědět nechtějí), tedy vyplníme: naše stávající e-mailová adresa – kvůli ověření –, námi požadované heslo – kterým se pokaždé budeme přihlašovat na ono konto –, stát a obvyklé přepsání téměř nečitelného kódu.

Jak odklikneme, že souhlasíme se spoustou snad nikým nikdy nečtených (cizincům pardon za množství záporů) práv a pravidel, která musí každý uživatel znát a dbát jich, dostaneme do naší původní schránky – kterou jsme naťukali do první kolonky ve formuláři – zprávu o ověření a aktivaci našeho konta na googlu.

Přes nabízený odkaz se dostaneme na tak dlouho chtěnou stránku: Můj účet! Zde se chvíli kochejme a užívejme si chvíli slávy a zasloužené radosti – opravdu jen chvíli.
A nebo né, nechám vás déle se radovat a okusit, jak chutná vítězství... Ale loučíme se jen na okamžik, tak jej využijte k regeneraci vlastních počítačových schopností a koupi zásoby kafe (či čaje či kakajka, sámože).

Žádné komentáře: