čtvrtek 7. února 2008

Rozesílání dotazníků z Google Tabulky

Zajímavou novinku nabízí nyní Google Dokumenty, je tu jednoduchý nástroj na tvorbu formuláře dotazníku, který je rozesílán vybraným kontaktům mailem a jehož vyplnění aktualizuje tabulku s výsledky. Novinka ale má zatím problémy s diakritikou...

Mail z Google Tabulek

Výsledky dotazníku

2 komentáře:

nina řekl(a)...

Nedávno jsem prošla pro neznalce docela náročnou procedurou přípravy dotazníků ve formě webových formulářů, ke svému překvapení :-) jsem navíc zjistila, že je třeba pomyslet také na něco jako je sběr dat. Dotazníky v Google jsou neuvěřitelně jednoduché nejen přípravou formuláře, ale zejména právě zmíněným sběrem dat. Při větším počtu respondentů však myslím mohou být problematické otázky s možností více odpovědí (checkboxes). Do tabulky se odpovědi tohoto typu otázky ukládají v textové podobě do jednoho políčka, takže pro jejich vyhodnocení by bylo třeba náročnějších úprav. Ale určitě dotazníky vyzkoušejte, stojí to za to :-) a pokud neděláte rozsáhlé výzkumy, výše uvedený zádrhel vám vadit nebude.

Janek Wagner řekl(a)...

Zprácování pomocí FIND by nemělo dělat problém ani u rozsáhlého souboru dat. Plánuji už delší dobu srovnávací benchmark Google Docs versus MS Excel versus OpenOffice.org Calc, tento typ úlohy určitě vyzkouším.